вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty drewniane prędko się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий